ثبت شرکت تضامنی

02

ثبت شرکت تضامنی

شرکت هایی که اعتبار خود را از شخصیت شرکاء و صاحبین امتیاز خود دریافت می کنند را شرکت های تضامنی می نامند . هر چه این افراد نام آشناتر و معروفتر بوده و بخصوص در حوزه ثبت شده شرکت دارای توانایی و ارزش بیشتری باشند اعتبار شرکت نیز به همان میزان بالاتر می رود . این نوع شرکت ها با آوردن نام مالکین و یا تعدادی از مالکین در نام شرکت اسم گذاری می شوندو درمواردی که امکان آوردن نام تمام مالکین در عنوان شرکت نمی باشد و مجبور به ذکر نام یک یا دو نفر از مالکین در نام شرکت هستند اصولا نام یک یا دو نفر از مالکین با اعتبار بیشتر در عنوان شرکت ذکر شده و با عباراتی  همچون شرکاء ، دوستان ، همکاران و … مشتریان و سایر افراد مرتبط با شرکت را از وجود شرکاء دیگر آگاه می نمایند . دلیل اصرار قانون به آگاهی مشتریان و مراجعین به شرکت ها در خصوص وجود افراد غیر در شراکت این شرکت ها با آوردن عبارتی در نام شرکت در واقع اهمیت معرفی افرادی است که در خصوص تعهدات شرکت متعهد وضامن می باشند  .ضمن اینکه در نام این شرکت ها عبارت تضامنی نیز الزاماً قبل یا بعد از اسم اصلی شرکت آورده می شود. البته هر کدام از شرکت های تضامنی می توانند در کنار نام شرکت یک عنوان تجاری نیز برای خود انتخاب نمایند که این عنوان تجاری ارتباطی با نام شرکت نخواهد داشت .
همانگونه که از نام شرکت های تضامنی استنباط می شود بصورتی می باشند که هر کدام از اعضاء ضامن یکدیگر ویا بطور کلی همه مسئولیت ها و تعهدات شرکت بوده و چنانچه  شرکت دیون و بدهی داشته باشد هر کدام از اعضاء خارج از میزان سهم الشرکه خود در شرکت موظف به پاسخگویی به کل تعهدات شرکت می باشد . برای پرداخت دیون و تعهدات شرکت چنانچه میزان دارایی شرکت کفایت کل بدهی و دیون را نداشته باشد ، طلبکاران و مدعیان از شرکت می توانند طلب  خود را از هر کدام از شرکاء طبق قانون مطالبه نمایند .
تاسیس و راه اندازی شرکت های تضامنی در درجه اول بستگی به شناخت و اعتماد بین شرکاء بیش از سایر شرکت ها دارد. عدم شناخت کافی و اطمینان از یکدیگر ضمن اینکه ریسک راه اندازی این شرکت ها را بسیار افزایش می دهد حتی در صورت راه اندازی نمی تواند متضمن فعالیت مطلوب و رشد کافی برای شرکت باشد . دلیل شکل گیری بیشتر  این شرکتها در بین دوستان نزدیک ، خویشاوندان ، همکاران قدیمی و حتی یک خانواده  همین اعتماد و شناخت کافی می باشد . اینکه اصولا دسترسی و ارتباط با این افراد بسیار ساده تر و قبول مسئولیت آنها راحتر می باشد.

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهارستارهپنج ستاره (9 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...
به اشتراک بگذارید:

اخیر نظر

 • NOZAD آذر 7, 1395

  sabt sherkat tazamoni che maraheli darad?

  • کارشناس نوبل آذر 7, 1395

   یلام به شما دوست عزیز

   1 مشاوره و عقد قرارداد با ثبت شرکت نوبل
   2 فراهم کردن مدارک و اطلاعات لازم (مدارک شناسایی شرکا، تعیین نام شرکت) و پرداخت هزینه‌های لازم
   3 امضا اساسنامه‌ی شرکت و فرم‌های لازم

 • رضا ترک آذر 15, 1395

  ممنون از سایت کاملتون

 • اندیشه آذر 22, 1395

  سلام
  شرکت تضامنی بهتر است یا شرکت سهامی خاص ؟

  • کارشناس نوبل آذر 22, 1395

   سلام و درود
   سئوال بسیار کلی است. برای اطمینان از این موضوع بهتر است به قسمت تفاوت های بین دو شرکت تضامنی و شرکت سهامی خاص در همین سایت رجوع فرمایید .

 • اشکان آذر 30, 1395

  سلام و وقت بخیر
  از کجا بفهمیم که یک شرکت تضامنی است ؟

  • کارشناس نوبل آذر 30, 1395

   با سلام و درود
   این نوع شرکت ها با آوردن نام مالکین و یا تعدادی از مالکین در نام شرکت اسم گذاری می شوندو درمواردی که امکان آوردن نام تمام مالکین در عنوان شرکت نمی باشد و مجبور به ذکر نام یک یا دو نفر از مالکین در نام شرکت هستند اصولا نام یک یا دو نفر از مالکین با اعتبار بیشتر در عنوان شرکت ذکر شده و با عباراتی همچون شرکاء ، دوستان ، همکاران و … مشتریان و سایر افراد مرتبط با شرکت را از وجود شرکاء دیگر آگاه می نمایند . ضمن اینکه عبارت شرکت تضامنی در اسم شرکت ذکر شده است

 • بهرامی دی 5, 1395

  میزان مسئولیت شرکاء در شرکت تضامنی چقدر است ؟

  • کارشناس نوبل دی 5, 1395

   سلام و درود
   در شرکت های تضامنی هر کدام از اعضاء خارج از میزان سهم الشرکه خود در شرکت موظف به پاسخگویی به کل تعهدات شرکت می باشد

 • سعید ناظم دی 12, 1395

  با سلام
  اگر شناخت کافی در بین شرکاء نباشد می توان شرکت تضامنی را راه انداخت ؟

  • کارشناس نوبل دی 12, 1395

   با سلام و درود
   شرکت های تضامنی بر اساس اعتبار افراد بنا می شوند . امکان ثبت شرکت وجود دارد ولی عدم شناخت و اعتماد بین موسسین باعث بی اعتمادی مشتریان نیز خواهد شد و توصیه نمی شود

 • مستوفی دی 19, 1395

  مدارک مورد نیاز برای کاهش سرمایه در شرکت های تضامنی چه چیزهایی هستند ؟

 • صامتی پور دی 28, 1395

  سلام . در شرکت های تضامنی آوردن نام افراد در اسم شرکت الزامی است ؟

 • غلامرضا بهمن 5, 1395

  با سلام. چرا الزاما باید نام ضامن در نام شرکت آورده شود ؟

  • کارشناس نوبل بهمن 5, 1395

   با سلام و درود.
   به دلیل اینکه اعتبار اصلی شرکت های تضامنی افراد آن هستند و مشتریان با اعتبار آنها اقدام به تعامل با این شرکت ها می کنند پس باید فرد یا افراد شریک ضامن را به خوبی بشناسند .
   برای اطلاعات بیشتر صفحه مربوط به ثبت شرکت را مطالعه فرمایید .

 • بهشتی بهمن 11, 1395

  شرکت تضامنی خیلی مسئولیت دارد واقعا باید شناخت کافی بین شرکاء باشد .

ارسال پاسخ

موارد الزامي با * نشانه گزاري شده اند.

بازگشت به بالا